Twierdza Modlin za półdarmo 1-2 lipca!

2017-06-21 | autor: Administrator

Od czego zacząć wakacje? Od wizyty w Twierdzy Modlin! Tym bardziej, że 1 i 2 lipca będzie można zwiedzić ją taniej niż zwykle.

Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim to m. in. najdłuższy budynek w Europie – koszary obronne mierzące ponad 2 km, wieża widokowa, z której widać Warszawę, tajemnicze podziemia i muzeum, w którym zgromadzone są pamiątki z okresu II wojny światowej. To wszystko będzie można zwiedzić w atrakcyjnej cenie. Jeśli dodamy do tego spływ którąś z trzech okalających fortecę rzek (kajakiem lub ... pontonem!), smaczny posiłek w którymś z zabytkowych obiektów i zakupy otrzymamy przepis na naprawdę udaną wycieczkę.

Organizatorzy akcji – Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek przygotowali ponadto darmowy teatr plenerowy i grę miejską śladami znanych polskich filmów. W Twierdzy Modlin powstawały sceny do kultowych „CK Dezerterów”, nominowanego do Oscara „W ciemności”, „Miasta44”, „1920. Bitwy Warszawskiej”, „Killera” czy „Pana Tadeusza”. Uczestnicy gry odkryją miejsca znane z ekranu, a ich szybkość, celność i spostrzegawczość zostaną poddane nie lada wyzwaniu. Będzie emocjonująco!

Wykaz zniżek, a wkrótce także informacje o zapisach na grę dostępne na www.nowydwormaz.pl/zapoldarmo. Warto również polubić stronę akcji na Facebook’u (www.facebook.com/zapoldarmo). 

Uwaga!

Z powodu potężnej nawałnicy, jaka 29 czerwca przeszła nad Twierdzą Modlin i szkód, jakie wyrządziła na zaplanowanej trasie filmowa gra miejska 1 lipca nie odbędzie się. Wydarzenie zrealizujemy w innym terminie.

Z tych samych powodów wstęp na dziedziniec koszar w dniach 1-2 lipca będzie niemożliwy. Dla ruchu turystycznego pozostaje udostępnione wejście na Wieżę Czerwoną oraz wystawę w pomieszczeniach wieży. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci i młodzież do 18 roku życia za darmo.  

Powrót do listy aktualności