Odwiedź mnie w Zakroczymiu

2013-07-23 | autor: Administrator

Równie ciekawe jak sama Twierdza Modlin są jej okolice. W bezpośrednim sąsiedztwie Twierdzy znajduje się Zakroczym - jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu. Niewątpliwie jest to miejsce warte odwiedzin. Tym bardziej, że w Zakroczymiu właśnie stanął pomnik Baśki Murmańskiej.

Pomnik znajduje się w Garnizonie Wydzielonym Wojska Polskiego NOWOWILEJKA należącym do Macieja Kostrzewskiego. Garnizon nie bez powodu nazywany jest stanicą tradycji oręża polskiego. Posiada liczne zbiory związane z wojskowością, o których z pasją opowie Państwu Właściciel, znany i lubiany przewodnik.

Małą próbkę tego można zobaczyć TU. Polecamy także wydanie "Kuriera Mazowieckiego" na TVP Info, którego ekipa gościła z wizytą u Pana Macieja.

Nowowilejka mieści się w Zakroczymiu przy ul. Gałachy 2. Aby zwiedzić to niezwykłe muzeum, należy umówić się telefonicznie pod numerem: 0 22 785 22 70.

W gminie Zakroczym jest kilkadziesiąt zabytków. Przy okazji wizyty w Nowowilejce warto wybrać się m. in. na zakroczymski rynek. Odnajdziemy w tej miejscowości także kościół z XV wieku i klasztor ojców Kapucynów z wieku XVIII. O zabytkach i innych atrakcjach można poczytać TU.

Warto odnotować, że Zakroczym to enklawa ciszy, zieleni i spokoju. Prawdziwy raj dla miłosników agroturystyki. Kraina wąwozów usytowana nad Wisłą. W gminie Zakroczym powstają zdrowe, ekologiczne produkty rolne (niektóre z nich wpisane na listę produktów regionalnych), które można kupić w lokalnych sklepach.

Nie ma na co czekać! Trzeba wybrać się do Zakroczymia!

Bazę informacji dla Turystów znajdą Państwo TU.

Powrót do listy aktualności