Kajakiem do i z Twierdzy Modlin

2014-06-18 | autor: Administrator

Plaża w Modlinie przy moście na Narwi wraca do życia.

Po bezskutecznym przetargu na teren należący do Miasta, został on oddany w użyczenie od 1 czerwca do 30 października br. Pieczę nad nim sprawuje obecnie Izabela Dylewska – urodzona w Nowym Dworze Mazowieckim kajakarka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Seulu i Barcelonie. Przy moście uruchomiona została wypożyczalnia kajaków. Sama plaża będzie ogólnodostępna. To samo dotyczy przynależącego do niej parkingu.

Użyczenie jest nieodpłatne. W zamian za opiekę nad tym miejscem, uporządkowanie go, dozór (obiekt jest monitorowany), koszenie trawy, sprzątanie, utrzymanie innych kosztów oraz udostępnienie terenu (wraz z toaletą) dla mieszkańców i turystów.

Obecni najemcy deklarują, że po uzgodnieniu z terenu mogą korzystać inni operatorzy wypożyczalni kajaków. Uzgodnień należy dokonywać pod numerem telefonu: 500 775 999. Pod ten sam numer należy zadzwonić, jeżeli chce się wypożyczyć kajak. Położenie Nowego Dworu Mazowieckiego w widłach Narwi, Wisły i Wkry oraz sąsiedztwo wyjątkowej Twierdzy Modlin niezwykle sprzyja wycieczkom na wodzie. 

Powrót do listy aktualności