Baśka otworzyła sezon na Mazowszu

2014-04-07 | autor: Administrator

5 kwietnia podczas Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2014 w Warszawie nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu. Marszałek, Adam Struzik zaprosił do udziału w tym wydarzeniu niedźwiedzicę polarną z Twierdzy Modlin – Baśkę Murmańską.

Dzięki uprzejmości i pamięci Marszałka Baśka mogła zaprezentować na scenie swój szlak. Ciekawa i barwna historia misia przyciągnęła uwagę licznych słuchaczy, którzy dowiedzieli się też, co czeka na nich na szlaku w Twierdzy Modlin oraz jak należy go pokonać. Następnie niedźwiedzica z pomocą pracowników Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej nowodworskiego magistratu przeprowadziła dwa konkursy. Pięciu młodych śmiałków pod presją czasu zmierzyło się z odnalezieniem Baśki w labiryncie. Drugie tyle nieco starszych uczestników odpowiadało na pytania dotyczące Twierdzy Modlin. Poszło wyśmienicie. Miś z radością nagrodził wszystkich maskotkami i innymi, „baśkowymi” materiałami (w zależności od wieku nagradzanego).

Informacje o szlaku Baśki Murmańskiej, jak i o Nowym Dworze Mazowieckim dostępne były na stoisku Mazowsza. Baśka częstowała gości ciastkami ze szlaku. Przyciągnęła również uwagę mediów.

Tegoroczne targi LATO odbywały się pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”. Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin doskonale wpisuje się w ten temat. Zwiedzanie Twierdzy misiowym tropem stanowi integrującą rodziny rozrywkę. Dodatkowo patronka szlaku przybyła do Twierdzy tuż po I wojnie światowej, wybuchu której 100. rocznicę w tym roku obchodzimy. 

Relację telewizyjną z targów można objerzeć TU, a zdjęcia TU.

Powrót do listy aktualności