Baśka najlepsza na Mazowszu

2013-10-31 | autor: Administrator

Wspólne przedsięwzięcie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek i Miasta Nowy Dwór Mazowiecki – szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin zdobyło certyfikat najlepszego produktu turystycznego Województwa Mazowieckiego 2013 roku. Wyróżnienie, podczas VII Sejmiku Turystycznego w Siedlcach, z rąk Marszałka, Adama Struzika i Prezesa Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Jana Błońskiego odebrał 30 października Prezes LOT Trzech Rzek, Sebastian Sosiński.

Szlak Baśki zgłoszony został do konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny. Kapituła konkursu wyróżniła nowodworskie przedsięwzięcie w regionalnych eliminacjach, przyznając mu certyfikat Województwa Mazowieckiego. Jak podkreśla S. Sosiński, to zasługa współpracy organizacji pozarządowych, samorządu, przedsiębiorców, osób fizycznych, środowisk przewodnickich i historycznych, wszystkich sympatyków i partnerów szlaku. To Wasz certyfikat – skomentował po przyznaniu nagrody.

Certyfikaty dla Baśki i innych mazowieckich projektów zostały uroczyście przyznane podczas Sejmiku Turystycznego, który tym razem odbył się w Siedlcach. Sejmik jest znakomitą okazją nie tylko dla tego typu inicjatyw, ale przede wszystkim do wymiany doświadczeń, kontaktów, poszerzania wiedzy i inspirowania rozwoju turystyki w regionie, która – jak powiedział A. Struzik – ma stawać się coraz poważniejszą gałęzią gospodarki na Mazowszu. W sejmiku udział brali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, MROT, lokalnych organizacji turystycznych, środowisk naukowych związanych z turystyką, przedsiębiorcy.

Podczas obrad temat Baśki Murmańskiej nie był jedynym związanym z Nowym Dworem Mazowieckim. Twierdza Modlin odegra ważną rolę w projekcie Mazowsze na filmowo jako miejsce, w którym powstało mnóstwo produkcji. Już niedługo filmowy szlak zostanie oznakowany. Będzie promowany jako sieciowa, tematyczna propozycja spędzania wolnego czasu wśród turystów polskich i zagranicznych. Także produkt Discover Wisła River obejmuje swym zasięgiem nasze strony (dopływają tu tradycyjne łodzie, ze spływów którymi korzystają w większości obcokrajowcy).

2013 r. stanowi także 50. rocznicę istnienia informacji turystycznej. Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Baśki Murmańskiej 164, prowadzone przez LOT Trzech Rzek i wspierane przez Miasto, zostało przy tej okazji uhonorowane specjalnym dyplomem. 

Więcej zdjęć na www.faceobook.com/baskamurmanska.

Powrót do listy aktualności