Baśka na podium

2013-04-05 | autor: Administrator

Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin zajął trzecie miejsce w organizowanym przez Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku. Wyżej od nowodworskiej Baśki znalazły się jedynie: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak” oraz rekonstrukcja „Ostatnia Tajemnica Riese”.

Na konkurs nadesłano 65 zgłoszeń z całego kraju, spośród których jury wybrało finałową dwunastkę. To z niej głosujący mogli wybierać zwycięzcę. Wśród finalistów znalazły się wydarzenia o różnorodnym charakterze. Były to wystawy, otwarcia muzeów, rekonstrukcje oraz projekty edukacyjne, cyfrowe i internetowe. Znalazł się wśród nich także produkt turystyczny z Nowego Dworu Mazowieckiego – szlak Baśki Murmańskiej.

Jak czytamy w komunikacie prasowym organizatora, tegoroczne głosowanie było bardzo wyrównane, świadczą o tym minimalne różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami (Baśka zdobyła 15 % głosów, zwycięzca 18,1%). Wszystkie lokalne społeczności starały się promować swój sukces i zachęcać do głosowania.

Na trzecim miejscu uplasował się Szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin. Trzecie miejsce niezmiernie nas cieszy - mówi Sebastian Sosiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek, która wspólnie z miastem Nowy Dwór Mazowiecki stworzyła szlak turystyczny. Mieliśmy świadomość ogromnej konkurencji w tym plebiscycie, dlatego tym bardziej cieszymy się z miejsca na podium. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz produkt - podkreśla.

Plebiscyt organizowany wspólnie przez portal historia.org.pl i Muzeum Historii Polski jest jedynym plebiscytem w Polsce, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych.

Powrót do listy aktualności