Baśka Murmańska w zakopiańskim Muzeum Misiów

2013-02-28 | autor: administrator

Materiały związane z produktem turystycznym Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek i Miasta Nowy Dwór Mazowiecki trafiły do zimowej stolicy Polski. Gadżety związane z Baśką można obejrzeć w Muzeum Misiów przy ul. Kościuszki 8. Muzeum powstało z pasji zbierania misiów i wszystkiego, co z nimi związane. Można w nim poznać historię pluszowego misia, obejrzeć misie kolekcjonerskie, scenki rodzajowe z udziałem pluszowych niedźwiedzi i wiele innych atrakcji.

Baśki Murmańskiej, czyli polarnej niedźwiedzicy, która z polskim wojskiem przybyła do modlińskiej fortyfikacji i miała okazję salutować przed Piłsudskim nie mogło tam zabraknąć. Więcej o Muzeum na www.muzeummisiow.pl. Zachęcamy do odwiedzenia Baśki przy okazji górskich wycieczek. Planuje się uatrakcyjnienie ekspozycji związanej z misiem z Twierdzy Modlin.  Więcej o Baśce na www.baskamurmanska.pl i www.facebook.com/baskamurmanska.

Co ciekawe, nie jest to jedyny związek Baśki Murmańskiej z Zakopanem. Właśnie tam dokończył żywota i został pochowany (w 1922 r.) Eugeniusz Małaczewski – prozaik, liryk, żołnierz Wojska Polskiego na Murmanie, autor publikacji "Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy."

 

Powrót do listy aktualności